Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základní Pojmy-Basic Concepts

 Základní Pojmy

 
 
 
Základní set (base set) – většinou tvořený pouze řadovými kartami. Součástí může být také tzv. subset, jedná se o několik karet se stejnou tematikou – např. hráči z All-Star Game. Číslování karet navazuje postupně na kartičky jednotlivých týmů.
 
Paralelní karta – karta se liší od základní verze barevným provedením či limitací. Ta bývá uvedena jak na přední, tak na zadní straně. U některých sérií limitace není uvedena, ale je garantováno výrobcem, že je vyrobeno např. 100 kusů dané barevné varianty.
 
Inzertní karta – karta vkládaná do balíčků v určitém poměru. Většina inzertních karet není nijak limitována, ale najdou se samozřejmě i výjimky. Poměr 1:10 znamená, že kartičky dané inzertní série jsou vkládány do každého desátého balíčku.
 
SP = short print – tento pojem značí kartičky vydané v nízkém nákladu. Se zkratkou se můžete setkat u velkého druhů karet, nejčastěji však u memorabilií (jersey, stick...) nebo podepsaných karet.
 
Karty s podpisem nebo kusem dresu
 
AU (autographed cards) – Když se ve druhé polovině devadesátých let začaly objevovat první memorabilia karty, existovaly již série obsahující podepsanou kartičku v každém balíčku. Postupem času se situace obrátila a dnes mají podepsané karty vyšší hodnotu než běžné, nelimitované jersey karty. Výhodou podepsaných karet „z balíčku“ je především garance výrobce, že se opravdu jedná o autentický podpis hráče. Existují dvě základní verze. Pokud si názvy trošku počeštíme – můžeme v zásadě mluvit o podpisech přímo na kartě a potom o podpise na samolepce, která se jen přilepí. V zámoří probíhaly a ještě dnes probíhají vášnivé diskuse preferující jednu či druhou verzi. Jedním z argumentů pro používání „samolepek“ je vzrůstající počet podpisů, které jsou nutné k výrobě čím dál tím rafinovanějších inzertů, a  tím samozřejmě komplikovanější doprava karet k hráčům. Na druhé straně odpadá nádherná představa, kdy váš oblíbený hráč sedí doma (třeba u krbu) a podepisuje jednotlivé kartičky. Co se týče hodnoty, u obou verzí je totožná. Podpis je prostě podpis. Upper Deck můžeme pochválit za rozhodnutí nepoužívat „samolepky“ v dražších sériích. Setkat se můžete také s dual, triple, quad nebo až octo podpisovkami! Správně, octo = 8 podpisů na 1 kartě ! Přesněji řečeno na každé straně čtyři. 
 
Cut-signature – tento druh podepsaných karet považuji za dokonalý nápad. Přišla s ním firma BAP, nynější ITG a princip je neuvěřitelně jednoduchý. Stačí z nějakého starého dokumentu nebo plakátu vyříznout originální autogram dané legendy a vložit ho do karty. Tímto způsobem můžete dostat nádherné podpisovky Lorda Stanleyho, Arta Rosse, Lady Bynga, ostrostřelce Maurice Richarda či hráčů klubu Montreal Maroons! Z podobných karet na vás dýchne historie NHL. Bývají limitovány do 1 kusu.
 
Memorabilia karty – termín, který se používá pro skupiny kartiček obsahujících kousky hokejové výstroje.
 
Jersey karta – v dnešní době naprosto běžná součást téměř všech sérií. Můžete je najít ve formě nelimitované nebo limitované, často doplněné o podpis. Existuje verze s jedním kouskem dresu (single), dvěma (double), třemi (triple), čtyřmi (quad), až po 8 kousků dresů na jedné kartičce, tzv. octo jersey. Dresy použité na výrobu těchto karet pocházejí ze zápasů NHL (game used), u historických legend se často setkáváme s výstrojí použitou mimo oficiální zápasy NHL – může se jednat například o různé zápasy veteránů. U nováčků se jedná o photo shoot jersey. Takový dres měl hráč na sobě pouze během focení. Výrobce by nestihnul vyrobit karty v dostatečném předstihu, jinak by série obsahující kousky dresů nováčků (např. SPx) musely vycházet až ke konci sezony. Kousky dresu obsahující 2 a více barev jsou samozřejmě hodnotnější. 
 
Patch karta – patch = nášivka. Tedy všechny části dresu, které jsou přišity. Můžeme mluvit o čísle (number), jmenovce (name plate), logu (emblem). Loga některých týmů hýří všemi barvami – mezi sběrateli jsou nejoblíbenější hlavně Chicago, Pittsburg, Florida, Columbus nebo Atlanta. Můžete hravě narazit na 5-6 barevné patche. Ceny patch karet jsou uvedeny v ceníku, ale jejich hodnota se obecně odhaduje velice špatně. V případě, že se jedná o unikátní patch, může být cena dvojnásobná i vícenásobná. K nejcennějším RC (nováčkovským kartám) patří podepsané patch karty, u nejlepších nováčků limitované do 99 kusů. Inzertní série Complete Package obsahuje 4 různé kousky výstroje jednoho hráče (např. dres, hokejka, rukavice, beton). Dokonce se objevují celá písmena z jmenovky – mluvíme o kartách zvaných „By The Letter“, nebo „Letters“, kdy kartička obsahuje celé písmeno z jmenovky určitého hráče.
Naprostou špičku představují tzv. NHL Shield karty. Karta obsahuje jedno nebo dvě loga NHL z dresu hráče (v tom případě mluvíme o Dual Shield). Loga mohou být ještě doplněna o podpis. Limitace bývá samozřejmě do pouhopouhé jedné kopie. Spousta sběratelů je považuje za nejlepší memorabilia karty.
 
Stick karta – kartička obsahující kousek hokejky.
 
Pad – kartička s kouskem betonu, glove – kousek rukavice, skate – brusle
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Test

(KattyGluk, 3. 2. 2019 21:55)

walmart pharmacy prices vardenafil xq

(Matrustm, 27. 1. 2019 2:41)

hur anvander man progesteronkram

(hur anvander man progesteronkram, 23. 1. 2019 3:48)


Asking questions are really nice thing if you are not understanding something completely, except this paragraph provides nice understanding yet.
livava.se/ways-to-lose-weight/1-karat-diamantring-pris.php

Woooohooo)))

(WilliamGuinc, 19. 12. 2018 17:20)

From WilliamGuinc withlove))

fapmydick

(NickP_Ver, 18. 12. 2018 16:53)


Reality has always been buzzing with beings whose bodies are enveloped in being. Who are we? Where on the great circuit will we be guided? Throughout history, humans have been interacting with the cosmos via bio-electricity.
https://fapmydick.com/to/japanese/

Best Way To Get FREE Cryptocurrency Coins

(Mydaydoda, 26. 10. 2018 17:14)

Hi

I want to be a part of Cryptocurrency but me and my friends dont have any money to buy some Cryptocurrency.
So I went looking how we could get some Free Crypto.
We have found 4 ways to do it !

How to get FREE Cryptocurrency !

1. Claim Faucets every day
2. Play Games and EARN FREE Bitcoins
3. Watch advertisements and earn FREE Bitcoins
4. EARN FREE Tokens From Airdrops


Click here and take a look:https://www.faucetcryptocurrency.net

Want to earn Cryptocurrency with your Mobile Phone? (Electroneum)
https://freemobileminerelectroneumfree10etnday.wordpress.com/2018/10/05/etn/

Good luck and have fun collecting FREE Cryptocurrency

Greetings

Test, just a test

(icazale, 20. 9. 2018 0:17)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(masshal, 18. 9. 2018 12:31)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(hario, 12. 9. 2018 9:42)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(feran, 8. 9. 2018 13:24)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(vennnile, 8. 9. 2018 12:42)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(etiol, 8. 9. 2018 12:34)

Hello. And Bye.

any suggestions for good Widows to watch?

(Robertsodia, 27. 8. 2018 19:13)

If you are one of all those who appreciated https://creed2full.com/ - Creed II full movie, this will be great news for you, due to the fact the sequel to the famous franchise will be introduced in November of this yr, but nowadays the to start with advertising pictures had been disclosed.

In them you can see the protagonists Michael B. Jordan (Apollo Creed II) and Sylvester Stallone (Rocky Balboa), https://creed2full.com/ - https://creed2full.com/ who are portion of the film directed by Steven Caple Jr.

The film will keep on the Rocky saga, which this time will be centered on the son of Apollo Creed II and his convulsive lifestyle that can take position among the struggle in the ring, the place he will find to avenge the loss of life of his father. A long street that will be hand in hand with Rocky Balboa.

Tessa Thompson, Florian Munteanu and the return of Dolph Lundgren as Ivan Drago are also section of the novelties it brings https://creed2full.com/ - Creed II

Adapted from the British tv https://widowsfull.com/ - Widows full movie series of the very same identify, McQueen co-writes this film with Gillian Flynn, the well-known author of 'Gone Girl' and the new results of HBO, 'Sharp Objects'. The plot revolves about a tragedy that has an effect on not only the character of Viola Davis, but also individuals of Michelle Rodriguez, Cynthia Erivo and Elizabeth Debicki.

Liam Neeson, Manuel Garcia-Rulfo, Jon Bernthal and Garret Dillahunt perform the husbands of the 4 protagonists who, for the duration of a failed armed theft, are murdered. Following the simple fact, their Widows determine to conclude the robbery not only for the income at stake, but as a measure of survival.

Together the way, they will meet up with the people of Brian Tyree Henry and Colin Farrell who, as https://widowsfull.com/ - https://widowsfull.com/ major antagonists of the film, choose center stage in this new advancement. While there is no official release day for this part of the environment, 'Widows' Will be released in November in the United States. Enjoy the trailer below

'Widows' Marks the triumphant return of Steve McQueen to the direction just after the significant accomplishment of '12 Many years of Slavery ', a movie that in 2013 received the Oscar for Most effective Picture. Six decades after the premiere, McQueen is completely ready to return to the ring, now, hand in hand with the pretty
https://widowsfull.com/ - Widows movie proficient Viola Davis.

Плитка Aparici

(WillardHer, 21. 7. 2018 7:47)

Плитка Aparici
Перейти https://vplitka.com/catalog/plitka/ispanskaya-plitka/aparici/

123424243

(DavidBuh, 12. 7. 2018 7:08)

1 https://bandicampc.ru/

Hello

(RobertAlarp, 3. 6. 2018 20:49)

https://liveam.tv/

Hi!

(JesusWek, 24. 4. 2018 17:33)

Hi!

HealthyandBeauty.co - Your Healthy and Beauty Source!

(healthybeauty, 19. 4. 2018 11:24)

Running out of health and beauty essentials used to mean trekking all over town to track everything down. Now, ticking off that shopping list can be done from home. From makeup and perfume, to appliances such as hair dryers and GHD straighteners, HealthyandBeauty.co is the place to go to find it all. Looking to create a new look? While having a makeup routine certainly saves time, it can be fun to try out new looks now and again.

Whether it’s dewy and fresh, or full matte coverage, foundation is the base for any new look. Time for some contouring? Use a beauty blender, bronzer and highlighter to add contour and beautiful highlights, accenting great features (and playing down those that are perhaps not so great). Splash of colour? From exquisite neutrals to bold fabulous colour, a new eye shadow palette and quality makeup brush set can create a gorgeous new look with minimal effort. Finish it off with a hint of eyeliner, a coat of mascara and a flash of lipstick or lip gloss, and a whole new look is ready to be unveiled.

https://www.HealthyandBeauty.co/

XEvil will crash worldwide internet

(MashaLek, 24. 1. 2018 12:01)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.


giroux.estranky.cz

See also:
OCR typing captcha earn money antigate 2017 896

BEST software for captcha breaking!

(MashaLek, 15. 12. 2017 12:59)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.